Otetaanko vähän välipalaa?

Välipala, jonka syön aamiaisen ja lounaan välissä on yleensä rahkaa tai turkkilaista jogurttia . Nyt jälleen, kun olen yrittänyt syödä terveellisemmin, on tärkeää syödä säännöllisesti, välttäen ne pahimmat suklaan ja muiden epäterveellisten herkkujen houkutukset.

Tässä välipalan ainesosat; turkkilainen jogurtti, raejuusto, marjat, hunaja ja pähkinät (tässä sekoituksessa myös mukana kuivatut hedelmät)

Hyvää on ja tietenkin vielä kuppi kahvia seuraksi,  Tämä on täyttävä välipala, jaksaa mukavasti lounaaaseen saakka.

Mukavaa viikonloppua! ❤

4 kommenttia artikkeliin ”Otetaanko vähän välipalaa?

  1. Jaana 31 lokakuun, 2014 / 8:07 pm

    Tuossa välipalassa taitaa olla kaikki terveellisen välipalan ainekset! Nam! Näyttääpä tosiaan hyvälle 🙂 Kivaa iltaa sulle 🙂

    Tykkää

  2. Johanna 1 marraskuun, 2014 / 5:48 pm

    Namia oli 🙂 ja täyttävää! Kiitos samoin Ansku.

    Tykkää

  3. Johanna 1 marraskuun, 2014 / 5:52 pm

    Niinpä taitaa ollakin. Marjat ja turkkilainen jogurtti taitaa olla oikein super foodia ;-). Kiitos samoin!

    Tykkää

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s